ISIC karta

Vážení  rodičia!

Radi by sme Vám na našej škole ponúkli možnosť objednania žiackeho preukazu ISIC/EURO26 pre Vaše dieťa.

Preukaz slúži ako osobný doklad o statuse študenta a ako preukaz na zľavy na Slovensku ale aj v zahraničí. Preukaz študenta ISIC/EURO<26 je vyjadrením právneho statusu žiaka dennej formy štúdia (identifikačným dokladom) v podobe bezkontaktnej čipovej karty, ktorá spája v sebe množstvo výhod a benefitov. Preukaz nahrádza množstvo papierových potvrdení.

 

Pre detailné informácie:

https://www.isic.sk/

https://www.preukazstudenta.sk/

 

Preukaz študenta ISIC/EURO<26 je:

1.identifikačným preukazom žiaka školy

- nahrádza papierový preukaz školy (a zároveň potvrdenie o návšteve školy), na preukaze je názov školy, osobné údaje a fotografia žiaka a slúži na identifikáciu žiaka v škole ale aj mimo nej. Zároveň je vďaka čipovej karte evidovaná dochádzka a prítomnosť študenta v škole na dennej báze.

2.čipovou kartou na MHD, SAD a železniciach

 

 

- náhradza papierové potvrdenie pre potreby dopravcov a tri samostatné preukazy, na základe ktorých má žiak strednej školy nárok na zľavnené cestovné v MHD, na linkách SAD a na železniciach, vďaka čipu umiestnenému v preukaze stačí žiakovi jediný preukaz, ktorý môže používať na všetky tri druhy dopravy.

Bližšie informácie o doprave: https://isic.sk/doprava-mhd-vlaky-autobusy-isic-euro26/

3.medzinárodným identifikačným preukazom študenta ISIC

- zelená strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok
tvorí licenciu ISIC (International Student Identity Card) a zabezpečuje, že držiteľ preukazu je všade na svete považovaný za študenta denného štúdia. Vďaka tomu má k dispozíciii viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a vo svete. Miesta, kde je možné licenciu ISIC využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom ISIC.

Zoznam zliav na ISIC na Slovensku: https://www.isic.sk/zlavy-na-slovensku/
Zoznam zliav na ISIC vo svete: https://www.isic.org/discounts/

4.európskou kartou mládeže EURO<26

- modrá strana preukazu a známka ISIC na aktuálny školský rok tvorí licenciu EURO<26. Licencia EURO<26 sprístupňuje viac ako 50.000 zliav a výhod na Slovensku a v Európe. Miesta, kde je možné licenciu EURO<26 využiť, sú zvyčajne označené nálepkou s logom EURO<26.

Zoznam zliav na EURO<26 na Slovensku
Zoznam zliav na EURO<26 v Európe

5.čipovou kartou, ktorá môže nahrádzať papierové stravné lístky

6.elektronickou vstupenkou na kultúrne a športové podujatia

- preukaz je možné použiť ako vstupenku na niektoré kultúrne alebo športové podujatia zakúpené cez Ticketportal. Pri rezervácii cez Ticketportal stačí zadať číslo čipu a pri vstupe na podujatie potom stačí priložiť svoj preukaz k turniketu. Na niektoré podujatia predávané cez Ticketportal je tiež poskytovaná zľava na licenciu ISIC a EURO<26 (letné festivaly, divadlá,...).  

7.elektronickou peňaženkou

- preukaz je napríklad možné po aktivácii v doprave a dobití kreditu priamo používať na platby za cestovné

8.preukazom pre vedecké a univerzitné knižnice

- preukaz je možné používať aj ako identifikačný preukaz čitateľa, takže nie je potrebné platiť za knižničný preukaz

9.platný vždy na jeden školský rok

- platnosť preukazu na ďalší školský rok sa predlžuje:

- prolongačnou známkou ISIC - licencia ISIC a EURO<26 sa predlžuje zakúpením známky ISIC na nový školský rok. Známka stojí 10 EUR. Dá sa objednať priamo na škole alebo v pobočkách CKM 2000 Travel. Bez aktuálnej známky ISIC bude preukaz neplatný na 100.000 zliav a výhod na Slovensku a v zahraničí, ktoré sú viazané na platnú licenciu ISIC a EURO<26.

- priložením preukazu k stredoškolskému terminálu a obnovením elektronickej platnosti čipu

- tento krok je dôležitý pre využívanie výhod preukazu súvisiacich s personalizovaným čipom

(viac info na https://www.preukazstudenta.sk/)

 

+++

Poplatok za prvé vystavenie preukazu s ročnou platnosťou (spravidla v 1.ročníku štúdia) je €20,-. Každý ďalší rok je poplatok za predĺženie platnosti preukazu už iba €10,- .

Pri pravidelnom a aktívnom používaní preukazu ISIC/EURO<26 je obnos ušetrených peňazí spravidla niekoľkonásobne vyšší.

+++

Ako aktivovať preukaz ISIC

 

Preukaz je pre ISIC zľavy vždy platný od 1.9. do 30.9. nasledujúceho roka. Platnosť preukazuje ISIC známka, ktorú je potrebné si vždy v novom školskom roku zakúpiť. Aktuálna známka ISIC Vás oprávňuje na zľavy u partnerov (obchody, reštaurácie, kiná, divadlá a ďalšie zľavy v zahraničí.

Pre účely dopravy je preukaz pre prvákov platný od 01.09 do 30.6. nasledujúceho roka; pre žiakov, ktorí pokračujú v štúdiu, je preukaz platný od 01.07. do 30.06 nasledujúceho roka (teda preukaz platí aj cez letné prázdniny). Pre predĺženie karty je potrebné riadiť sa inštrukciami, ktoré získate na škole a preukaz je potrebné si elektronicky predĺžiť už v priebehu júna. Žiakom, ktorí zmaturovali, končí štátom dotovaná zľava na dopravu dňom maturitnej skúšky alebo najneskôr 30.6.

 +++

Informácia k využívaniu Preukaz študenta ISIC/EURO<26 ako dopravnej karty:

 

Pred prvým použitím preukazu:

  • ·v SAD a MHD je potrebné dať si svoj Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 „zaevidovať“ do systému na predajnom mieste dopravcu. V SAD sa naň dá nahrať kredit, v MHD sa naň dá nahrať predplatný cestovný lístok a ďalej sa preukaz používa ako bežný preukaz vydaný dopravcom
  • ·Pre bezplatné cestovanie vo vlakoch ZSSK je potrebné mať aktivovanú dopravnú časť preukazu a následne sa zaregistrovať v pokladni ZSSK spolu s občianskym preukazom. Na základe registrácie bude žiakovi vydaný Preukaz ZSSK. Pred cestou je potrebné si zabezpečiť cestovný lístok. Vo vlaku pri kontrole sa predkladá cestovný lístok a Preukaz žiaka ISIC/EURO<26 s aktivovanou dopravnou časťou (Preukaz ZSSK už netreba nosiť so sebou). Bezplatná doprava sa nevzťahuje na vlaky InterCity, na cesty z poslednej stanice na Slovensku do zahraničia a ani na 1. vozňovú triedu.

Preukaz je možné využiť na žiacke cestovné aj vo vlakoch spoločnosti RegioJet. V týchto vlakoch sa nekontroluje čipová platnosť, je potrebné mať platnosť vyznačenú na preukaze platnou známkou ISIC.


Dokumenty na stiahnutie

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30